Historia Rancilio Group - mobile

 

 

 

Prawie sto lat historii biznesu.

 

 

 

 

Od małych warsztatów mechanicznych
do światowych liderów

Grupa Rancilio łączy w sobie historie czterech marek. Historie ludzi, intuicji, marzeń przedsiębiorców, innowacji technologicznych, projektów i patentów, które na przestrzeni lat stworzyły legendę międzynarodowej firmy produkującej profesjonalne ekspresy do kawy.

1896
Roberto Rancilio

Roberto Rancilio urodził się w Parabiago, małym mieście na obrzeżach Mediolanu.

Robert Rancilio (stojący, pierwszy z lewej) z rodzicami, braćmi i siostrami.

Odkryj założycieli

Fotografia rodzinna
1926
Officina Meccanica

Budynek przy Via Galeazzi w Parabiago staje się pierwszą siedzibą Officina Meccanica Roberto Rancilio.

Budynek przy Via Galeazzi w Parabiago
1927
La Regina

Roberto Rancilio buduje swój pierwszy ekspres do kawy: La Regina. Oprócz innowacyjnych rozwiązań mechanicznych, La Regina wyróżnia się dbałością o estetyczne szczegóły i wizerunek marki. Powstaje logo „podwójnego R”.

Ekspres do kawy La Regina
1930
The Officina Meccanica

Oficjalnie zostaje założona firma Officina Meccanica Roberto Rancilio. Powstają dwie wersje modelu La Regina. Oprócz elektrycznych ekspresów do kawy, firma produkuje również palniki do cięcia, reduktory ciśnienia, zawory hydrauliczne i generatory gazu drzewnego.

Logo Rancilio
1938
Lata Art Deco

Produkowane są trzy nowe modele: Ottagonale, Graziosa i Invicta. Ottagonale odzwierciedla stylistykę Art Deco tej epoki. Pozostałe maszyny zostały opracowane zgodnie z kryteriami esencji i geometrycznych linii, z dużym naciskiem na widoczność marki. W tych latach pojawiają się pierwsze reklamy Rancilio z naciskiem na rolę baristy.

Maszyny Rancilio
1938
Patenty

Zgłaszane są różne patenty mające na celu ulepszenie technologii i konserwacji maszyny. Świadczy to o dbałości Roberto Rancilio o wszystkie aspekty działalności: innowacje technologiczne i starannie opracowany wizerunek marki, dzięki czemu firma nadąża za trendami rynkowymi.

1938
Stoisko Rancilio na targach w Milanie

Rancilio po raz pierwszy wystawia swoje stoisko na Międzynarodowych Targach w Milanie.

Stoisko Rancilio na targach w Milanie
1946
Wznowienie

Wraz z wznowieniem importu kawy – zawieszonego przez Mussoliniego przed wojną – wznowiona zostaje również produkcja ekspresów do kawy w Officina Rancilio.

1948
Rancilio Ideale

Opracowany został nowy model ekspresu do kawy: Ideale. Model ten wyposażony w 22-litrowy poziomy bojler zastępujący bojler pionowy, cieszy się dużym zainteresowaniem i umożliwia produkcję ekspresów z trzema grupami.

Ekspres do kawy Ideale - 1948 rok
1950
Wersja horyzontalna Rancilio Invicta, obsługiwana dźwignią Rancilio Invicta

Roberto Rancilio kontynuuje rozwój technologiczny swoich produktów, zgłaszając nowe patenty i testując nowe materiały, takie jak plastik, którego plastyczność i lekkość otwierają nowe możliwości w zakresie wyglądu i kształtu. W tym czasie wizerunek i reklama firmy stają się coraz bardziej eleganckie, prezentując nowoczesną wizję zgodną ze zmianą obyczajów społecznych.

Rancilio Invicta z dźwignią
1951
Rancilio Preziosa

Nowy model Preziosa produkowany również w wersji mini (Mignon), z bojlerem o pojemności 5 litrów. Ten ekspres może być zasilany zarówno energią elektryczną jak i gazem metanowym.

Ekspres Preziosa z bojlerem
1954
Włoski bar z lat 50-tych

Aby uczcić przejście od warsztatu do nowoczesnego przedsiębiorstwa, nazwa firmy zostaje zmieniona i powstaje La Rancilio di Roberto Rancilio. Firma zaczyna uczestniczyć w większej ilości targów i rozszerza eksport, wychodząc poza pobliską Szwajcarię do Francji, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Holandii.

Bar z lat 50-tych
1956
Pokolenia

W okresie ogromnej ekspansji handlowej Rancilio traci swojego założyciela. W wieku 59 lat Roberto Rancilio umiera w swoim domu. Kierownictwo firmy przechodzi w ręce Francesco (znanego jako „Nino”), Antonio (znanego jako „Antonietto”) i Romano Rancilio, trzech synów Roberto.

1957
Alpina i Ducale

Wprowadzone zostają modele Alpina i Ducale, oba zaprojektowane przez architekta Giovanni Travasa.

Odkryj projektantów

Modele Alpina i Ducale
1960
Rancilio wystawia się na targach w Milanie

W okresie boomu gospodarczego, trzej bracia Rancilio kontynuują rozwój firmy, tworząc nowe linie przeznaczone specjalnie na rynki międzynarodowe. Struktura handlowa Rancilio rozszerza się, aby zapewnić obsługę i stałą, niezawodną obecność w całym kraju. Firma produkuje ekspresy do kawy, ale sprzedaje również młynki do kawy, systemy zaopatrzenia w wodę i pompy elektryczne.

Targi w Milanie w 1960 roku
1965
High Line i Senior Line Rancilio

Senior Line, High Line, GM i MG to nazwy produktów wprowadzanych na rynek przez 32 oddziały krajowe i eksportowanych do 21 krajów.

High Line i Senior Line Rancilio
1968
Kryzys

Francesco Rancilio ginie tragicznie w wypadku samochodowym we Francji. Pozostawieni sami sobie w zarządzaniu firmą bracia Antonio i Romano zmuszeni są stawić czoła okresowi kryzysu, który dotyka całą włoską gospodarkę.

1970
Rok w liczbach

Rok kończy się imponującą liczbą 2640 wyprodukowanych ekspresów do kawy.

1971
Rancilio Z8

Marco Zanuso projektuje model Z8. Pozostanie on w produkcji do 1980 roku.

Odkryj projektantów

Rancilio Z8
1972
Villastanza

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Villastanza (Parabiago). Zostaje tu założona pierwsza linia montażowa wraz z systemami galwanizacji i powlekania. W tym czasie rozpoczyna się również różnicowanie produktów poprzez sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła.

Zakład produkcyjny w Villastanza
1973
Młynek dozujący

Do produkcji wchodzi pierwszy model z linii młynków dozujących do kawy MD.

1979
Rozwój

Rok kończy się wyprodukowaniem 5000 ekspresów do kawy. Firma zatrudnia 170 pracowników, od biura po fabrykę.

1980
Rancilio Z9

W ślad za sukcesem modelu Z8, Marco Zanuso projektuje Z9. Oba modele charakteryzują się urzekającą kolorystyką i wykorzystaniem plastiku, odzwierciedlając kulturę i design epoki. Badania Zanuso są szeroko zakrojone i obejmują każdy aspekt ekspresu do kawy, od estetyki po produkcję. Modele Z8 i Z9 odniosły wielki sukces i szybko zdominowały rynki międzynarodowe, od Stanów Zjednoczonych po Australię, od Afryki po Amerykę Południową i wiele krajów europejskich.

Odkryj projektantów

Rancilio Z9
1982
Rok w liczbach

Po przekształceniu się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod zarządem Antonio i Romano, Rancilio decyduje się na dalszą rozbudowę powierzchni magazynowej, usprawniając zakład produkcyjny. Firma produkuje 6500 ekspresów do kawy rocznie, co stanowi 12% wszystkich ekspresów do kawy produkowanych w całych Włoszech.

1983

Po śmierci Antonio Rancilio, kontrolę nad firmą przejmuje jego brat Romano. Rynki zagraniczne stanowią 60% całkowitej sprzedaży Rancilio.

1984
RANCILIO S10

Na rynku pojawia się model S10 w trzech wersjach: z napędem elektrycznym, półautomatycznym i dźwignią.

1985
MISS RANCILIO

Obok Audrey i Nancy, domowych ekspresów do kawy, na rynek wchodzą modele Miss Rancilio, którymi towarzyszy nowy młynek Rocky. Wszystkie te produkty zostały zaprojektowane przez Bruno Rossio.

Odkryj projektantów

1988
Rancilio Z11

Do produkcji wchodzi model Z11, zaprojektowany przez Bruno Rossio. Oprócz młynka Jacky, na rynek krajowy zostają wprowadzone nowe modele Miss: Lucy, Kathy, Betsy. W ciągu kilku lat firma rozszerza swoją dywersyfikację produktów jak nigdy wcześniej. Oprócz ekspresów do kawy z linii Professional i Miss, firma Rancilio kontynuuje sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła, a także wprowadza maszyny do lodu.

Odkryj projektantów

1989
Promac

Rancilio przejmuje kontrolę nad Promac Italia Srl, firmą produkującą ekspresy do kawy i sprzedającą profesjonalne młynki dozujące.

1989
Rancilio S20

Linia S20 debiutuje.

Rancilio S20
1991

Na wiosnę Rancilio traci ostatniego przedstawiciela drugiego pokolenia: Romano, który był odpowiedzialny za przekształcenie pierwotnej małej firmy w solidne przedsiębiorstwo przemysłowe.

1994
Coffee Fantasy Rancilio

Rancilio prezentuje Coffee Fantasy, nowy eksrpes do kawy z serii Home Line.

1996
Pokolenia

Trzecie pokolenie rodziny Rancilio przejmuje ster grupy przemysłowej. Giorgio, Roberto, Silvia i Luca, wnukowie założyciela, kierują i zarządzają firmą, która każdego roku sprzedaje na całym świecie ponad 30000 produktów.

1997
RANCILIO MILLENNIUM

Model Millenium, zaprojektowany przez Renato Fusi jest odpowiedzią Rancilio na zapotrzebowanie rynku pod koniec lat 90-tych.

Odkryj projektantów

1997
Rancilio Silvia i Rocky

Silvia debiutuje na rynku. Ten ekspres do kawy, przeznaczony na rynek krajowy, z biegiem lat staje się symbolem linii domowej Rancilio. W tym samym roku pojawia się Orbita, profesjonalny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto.

Rancilio Silvia i Rocky
1999
Otwarcie nowego oddziału

Otwarcie oddziału północnoamerykańskiego w Woodridge, Chicago

1999
Rancilio Epoca

Na rynek trafia Epoca, zaprojektowana przez Claudio Bettiniego. Claudio Bettini był jednym z projektantów którzy z nami współpracowali. Historia poprzez projekty, design, technologię i funkcjonalność.

Zobacz więcej

Rancilio Epoca
2000
Rancilio Classe 10

Nowy Classe 10, zaprojektowany przez Claudio Bettiniego, z wielkim sukcesem podbija międzynarodowe rynki.

Odkryj projektantów

2001
Classe 12

Wprowadzenie Classe 12 zaprojektowanego przez George’a James Sowdena.

Odkryj projektantów

2004
Otwarcie nowego oddziału

Międzynarodowa ekspansja firmy jest kontynuowana wraz z otwarciem hiszpańskiego oddziału w Barcelonie.

 2004
Rancilio Classe 8

Dwa nowe modele, Classe 8 i Classe 6, oba zaprojektowane przez studio mmdesign, zostały wprowadzone jako uzupełnienie flagowego modelu Classe 10.

Odkryj projektantów

Rancilio Classe 8
2006
Rancilio wchodzi do Egro

Rancilio staje się częścią Egro Coffee System AG, szwajcarskiej firmy, która specjalizuje się w produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy.

2007
Otwarcie Rancilio LAB

Jest to centrum technologiczne specjalizujące się w opracowywaniu rozwiązań w zakresie przygotowywania espresso.

Odkryj nasze laboratoria

Otwarcie Rancilio Lab
2008
Dwie marki. Jedna wizja

Rancilio staje się większościowym udziałowcem szwajcarskiej firmy Egro Coffee System AG.

2008
Otwarcie nowych oddziałów

Inauguracja nowego oddziału w Lizbonie, Portugalia. Niemiecka filia Egro z siedzibą w Weikersheim rozpoczyna sprzedaż produktów Rancilio w Niemczech i Austrii.

2009
Certyfikacja Systemów Zarządzania (ISO)

Rancilio uzyskuje certyfikację ISO 9001 oraz ISO 14001.

Certyfikacje ISO 9001 i ISO 14001
2010
Rancilio Classe 10

Projektant Marco Bonetto odnawia projekt Classe 10.

Rancilio Classe 10
2011
Rancilio Classe 9

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Odkryj projektantów

Rancilio Classe 9
2011
XCELSIUS

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez RancilioGroup i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).

2012
Nasze nagrody

Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Nagroda EID
2013
Rancilio Classe 11

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Rancilio Classe 11
2014
Nasze nagrody

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Nagroda EID
2015
Nasze nagrody

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Nagroda Red Dot Award
2015
RANCILIO CLASSE 5 I CLASSE 7

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Rancilio Classe 5
2018
Rancilio Specialty RS1

Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Odkryj naszych projektantów

Ekspres do kawy Rancilio Specialty
2018
Rancilio Silvia Black

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Rancilio Silvia Black
2019
Nasze nagrody

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product Innovation Awards 2019.

Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Nagroda Rancilio Speciality RS1
2020
Rancilio Classe 20 Advanced Steady Brew

Gama najwyższej klasy ekspresów do kawy rozszerza się do model Classe 20, zaprojektowany przez Matteo Costę. Technologia Steady Brew debiutuje w modelu Classe 20 SB.

Odkryj projektantów

Rancilio Classe 20
2020
Rancilio Silvia Pro

Tymczasem w Home Line rozpoczyna się produkcja nowej Silvii Pro.

Rancilio Silvia Pro
1820
KASTOR EGLOFF

Katstor Egloff urodził się w Rohrdorf, gminie w dystrykcie Baden w Szwajcarii.

ODKRYJ ZAŁOŻYCIELI

Kastor Egloff
1849

Kastor Egloff otwiera w Rohrdorfie mały warsztat produkujący metalowe naczynia kuchenne.

1871
KASTOR EGLOFF & SOHN

Otwiera odlewnię i firma osiąga obrót 150.000 franków szwajcarskich. Wilhelm i Julius, najstarsi synowie Kastora rozpoczynają pracę u boku ojca. W 1876 roku Kastor Egloff kupuje pierwszą w Szwajcarii prasę do głębokiego tłoczenia i zaczyna produkować puszki do konserw i inne cynowane przedmioty domowego użytku. Po urazie Egloffa jego syn Julius przejmuje firmę w 1884 roku, a przedsiębiorstwo przyjmuje nazwę Kastor Egloff & Sohn. Bracia Julius i August Egloff przejmują stery firmy. Liczba pracowników wzrasta do 55.

Fabryka Egro
1894
KASTOR EGLOFF & CIE

Później, w 1894 roku bracia Adolf i Karl Reber zainwestowali 400.000 franków szwajcarskich, aby nabyć udziały w firmie. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Kastor Egloff & Cie. Hermann Weber, szwagier Karla Rebera, dołącza do firmy. Po śmierci Karla Rebera w 1902 roku, Gottfried Birchmeier rozpoczyna pracę w firmie, której jest również udziałowcem. Kilka lat później w wieku 85 lat umiera Kastor Egloff. Następnie przedsiębiorstwo zostaje sprzedane firmie Merkenr & Co. i zmienia nazwę na Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Egloff & Cie
1926
BIRCHER-RAFFEL

Po zmianie pokoleniowej, fabryka w Niederrohrdorfie produkuje pierwszy Bircher-Raffel: tarkę do jabłek wynalezioną przez lekarza i dietetyka Maximiliana Birchera, ojca Muesli. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej udanych artykułów gospodarstwa domowego w tamtych czasach.

Tarka do jabłek
1934
Egro Supra

Na rynek wchodzi Supra I, pierwszy filtrowany ekspres do kawy wyprodukowany przez firmę Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Ekspres do kawy Supra I
1936
Egro Express Junior

Wprowadzony zostaje model Express Junior. Posiada podgrzewany gazem, 4-litrowy bojler, dyszę pary oraz dyszę gorącej wody.

Ekspres do kawy Express Junior
1937
EGRO REKORD

Model Rekord zostaje wypuszczony na rynek.

1939
Egro Supra II

Supra II wchodzi do produkcji przed rozpoczęciem II wojny światowej.

Ekspres do kawy Supra II
1945
Wznowienie

Po skomplikowanym okresie spowodowanym trudnościami w znalezieniu surowców w związku z globalnym konfliktem, firma zaczyna się ponownie rozwijać, osiągając obrót 3.2 mln franków szwajcarskich i zatrudniając 200 pracowników.

1949
Egro Supra III

Po II wojnie światowej szwajcarska firma tworzy różne wersje modeli Express II (1947) i Supra III (1949).

Ekspres do kawy Supra III
1954
Rok w liczbach

Obrót sięga 7,2 mln franków szwajcarskich, a liczba pracowników wzrasta do 285.

1955
Egro Regina

Regina zostaje wprowadzona. Nazwa tego nowego w pełni automatycznego ekspresu do kawy nawiązuje do pierwszego ekspresu do kawy Roberto Rancilio.

Ekspres do kawy Regina
1959
Rok w liczbach

Obrót w sektorze ekspresów do kawy osiąga 1,3 mln franków szwajcarskich. Rozpoczyna się eksport do Holandii, Danii, Finlandii i Austrii.

1960
Egro Reginetta

Rozpoczyna się produkcja Reginetty. Jest ona dostępna w różnych wersjach, jako dźwigniowa lub automatyczna, z jedną lub dwiema grupami.

Reginetta
1969
Egro Domino

Sektor ekspresów do kawy rośne i stanowi 17% rocznego obrotu firmy. Debiutuje model Domino. Różne jego wersje będą produkowane do 1994, stanowiąc kamień milowy w historii tej szwajcarskiej firmy.

Ekspres do kawy Domino
1970
Nowy prezes zarządu

Po śmierci Hansa Merker-Stamm nowym prezesem zarządu zostaje Robert Wuffli.

1972
Egro Micado

Do produkcji wchodzi Micado – pierwszy całkowicie automatyczny ekspres do kawy – oraz Colibri.

Ekspres do kawy Micado
1975
Egro Marabu

Wprowadzony zostaje model Marabu do szybkiej obsługi bufetów śniadaniowych. Jego najbardziej zaawansowana wersja może wydawać do 35 litrów kawy filtrowanej na godzinę.

Marabu
1977
EGRO AG

Nazwa firmy zmienia się z Egloff & Co. na Egro AG. Nazwa składa się z inicjałów EG (Egloff) i RO (Rohrdorf) i była już używana jako marka handlowa na niektórych produktach. Dostarczony zostaje ekspres do kawy numer 1000. Do dotychczasowych rynków europejskich obejmujących Niemcy i Holandię, dołączają nowe rynki eksportowe Egro – Japonia i Hong Kong.

Logo Ergo
1980
EGRO MICADO

Egro Coffee System AG publicznie wprowadza na rynek samoobsługową wersję modelu Micado.

1985
Egro BMC 10

AMC wraz z BMC wchodzą do produkcji jako pierwsze automatyczne ekspresy do kawy Egro z elektronicznym sterowaniem.

Ekspres do kawy BMC-10
1987
Nowy prezes zarządu

Uil Burger zastępuje Roberta Wuffli na stanowisku prezesa zarządu.

1988
EGRO COMPACT

Przedstawiamy kompaktowy, najmniejszy na świecie w pełni automatyczny ekspres do kawy.

Ekspres do kawy Egro Compact
1991
EGRO VITESSE

Egro opracowuje wstępnie model Vitesse, który przejdzie do historii jako Serie 90 i patentuje innowacyjny system mielenia, parzenia i dozowania.

Ekspres do kawy Vitesse
1993
EGRO COMTESSE CT

Egro przedstawia model Comtesse CT.

1997
Egro Serie 70

Egro opatentowało system podwójnej komory zaparzania. Wprowadzony zostaje model Arco, znany jako Serie 70.

Ekspres do kawy Arco
1999
Egro Serie 50

Egro tworzy pierwszą wersję swojego w pełni automatycznego ekspresu do kawy Serie 50, początkowo zaprojektowanego jako Spirit.

Ekspres do kawy Spirit
2002
Otwarcie nowego oddziału

Egro otwiera swój niemiecki oddział w Weikersheim, niedaleko Stuttgartu.

2003
Otwarcie nowego oddziału

Otwarcie przedstawicielstwa w Hong Kongu.

2005
Opatentowany system mleczny

Egro opatentowało automatyczny system czyszczenia systemu mlecznego.

2006
Rancilio wkracza do Egro

Rancilio SpA nabywa kwalifikowany pakiet akcji równy 25% udziałów w Egro Coffee System AG.

2008
Dwie marki. Jedna wizja.

Rancilio SpA staje się większościowym udziałowcem Egro Coffee System AG.

2009
Egro One keypad Top Milk XP

Egro One, zaprojektowany przez Marco Bonetto, jest pierwszym w pełni automatycznym ekspresem do kawy, który powstał w wyniku współpracy pomiędzy działami badań i rozwoju Egro i Rancilio.

Ekspres do kawy Egro One
2010
Nasze nagrody

Egro One zostaje nagrodzony brązowym medalem na Excellence in Design Awards.

Nagroda EID Egro One
2011
Przejęcie Egro

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.

W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Przejęcie Egro
2013
Egro Zero

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Ekspres do kawy Egro Zero
2016
Egro BYO – Bring Your Own

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

Ekspres do kawy Egro Byo
2018
EGRO NEXT TOP MILK I EGRO ZERO+

Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

Ekspres do kawy Egro Next
2019
Centrum Kompetencyjne Egro Service

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.

2020
Egro Next Touch Coffee

Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowny dla Egro Next.

Odkryj projektantów

Ekspres do kawy Next Touch Coffee
2021
Nasze nagrody

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Nagroda iF Design Award
2010
Rancilio Group SpA

Powstaje Rancilio Group SpA, a Giorgio Rancilio zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym. Rozpoczyna się proces ujednolicania strategii handlowych i produkcyjnych firmy. Rozpoczęcie produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy Egro na nowych liniach produkcyjnych w Villastanza (Parabiago).

Logo Rancilio Group
2010
System fotowoltaiczny

Na dachu zakładu produkcyjnego zainstalowany zostaje system fotowoltaiczny.

System fotowoltaiczny
2010
Otwarcie muzeum Officina Rancilio 1926

Inauguracja muzeum firmowego Officina Rancilio 1926. Muzeum mieści się przy Via Galeazzi 22 w Parabiago, gdzie Roberto Rancilio założył swój pierwszy warsztat w 1926 roku.

Muzeum Officina Rancilio 1926
2010
Nasze nagrody

Egro One zdobywa brązowy medal w konkursie Excellence in Design Awards.

Nagroda EID
2011
Przejęcie Egro

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.

W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Przejęcie Egro
2011
Rancilio Classe 9

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Odkryj projektantów

Rancilio Classe 9
2011
XCELSIUS

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez Rancilio Group i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).

2012
EXTRACTION LAB

Inauguracja Extraction Lab, laboratorium poświęconego procesowi parzenia kawy, prowadzonego przez zespół Coffee Competence.

Laboratorium Extraction Lab
2012
Nasze nagrody

Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Nagroda EID
2013
BEATS

Rancilio Group publikuje swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju ‘Beats’.

Beats
2013
Otwarcie nowego oddziału

Otwarcie nowego biura handlowego w Porto w Portugalii.

2013
Rancilio Group staje się częścią Ali Group

Rancilio Group staje się częścią Ali Group, jednej z najważniejszych firm na światowym rynku urządzeń gastronomicznych.

Logo Ali Group
2013
Rancilio Classe 11

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Rancilio Classe 11
2013
EGRO ZERO

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Ekspres do kawy Egro Zero
2014
Nasze nagrody

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Nagroda EID
2015
Nasze nagrody

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Nagroda Red Dot Award
2015
Linie produkcyjne Rancilio i Egro

Linie produkcyjne Rancilio i Egro przechodzą z systemu wózkowego na system przepływowy, co powoduje znaczną poprawę jakości oraz wydajności procesu i kontroli.

Linie produkcyjne Rancilio i Egro
2015
Rancilio Classe 5 i Classe 7

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Rancilio Classe 5
2016
Egro BYO – Bring Your Own

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

Ekspres do kawy Egro Byo
2017

W tym roku do firmy powraca również Giorgio Rancilio, który zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.

2017
Otwarcie nowego oddziału

Niemiecki oddział Rancilio Group przenosi się z Weikersheim do Frankfurtu.

Otwarcie nowego oddziału
2017
Otwarcie nowego oddziału

Otwarcie nowego biura handlowego w Szanghaju w Chinach.

2018
Rancilio Specialty RS1

Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Odkryj projektantów

Ekspres do kawy Rancilio Specialty
2018
Rancilio Silvia Black

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Rancilio Silvia Black
2018
Otwarcie nowych oddziałów

Inauguracja nowego oddziału w Madrycie wzmacnia obecność firmy na Półwyspie Iberyjskim, gdzie działają już oddziały w Barcelonie (Hiszpania), Porto i Lizbonie (Portugalia).

2018
Egro Next Top Milk i Egro Zero+

Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

Ekspres do kawy Egro Next
2019
Nasze nagrody

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product InnovationAwards 2019.

Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Nagroda Rancilio Speciality RS1
2019
Ogród firmowy Rancilio Group

Inauguracja ogrodu firmowego w siedzibie głównej Rancilio Group. Każdego roku ponad 1.000 kg resztek po kawie, używanych do testowania produktów Rancilio i Egro, może być przetworzonych w fabryce na nawóz.

Ogród firmowy Rancilio Group
2019
Nowy dyrektor generalny

Rugerro Ferrari został nowym dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.

Nowy dyrektor generalny
2019
Centrum Kompetencyjne Egro Service

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.

2020
Energia odnawialna w 100%

Dzięki nowej umowie na dostawę energii, zapotrzebowanie centrali Rancilio Group na energię jest pokrywane w 100% z odnawialnych źródeł energii, potwierdzonych certyfikatem Gwarancji Pochodzenia.

Energia odnawialna w 100%
2020
Egro Next Touch Coffee

Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowany dla Egro Next.

Odkryj projektantów

Ekspres do kawy Next Touch Coffee
2020
Otwarcie nowych oddziałów

RancilioGroup ogłasza partnerstwo biznesowe z Moffat Group w Australazji: dwa nowe biura sprzedaży otwierają się w Melbourne (Australia) i Auckland (Nowa Zelandia).

2021
Nasze nagrody

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Nagroda iF Design Award
Muzeum Officina Rancilio - mobile

Odwiedź muzeum Officina Rancilio 1926

Fotografie, patenty i ponad sześćdziesiąt ekspresów do kawy wyprodukowanych przez firmę Rancilio w latach 1927-1980.

 

Odkryj więcej

Poznaj świat, za którym stoi

Grupa Rancilio łączy w sobie historie czterech marek. Historie ludzi, intuicji marzeń przedsiębiorców, projektów i patentów, które na przestrzeni lat stworzyły legendę międzynarodowej firmy produkującej profesjonalne ekspresy do kawy.

Założyciele

Założyciele

Zobacz więcej

Projektanci

Projektanci

Zobacz więcej

Uzyskaj pomoc na temat naszych produktów.

Nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem wsparcia.

Strona wsparcia
Do góry