W internecie z łatwością można znaleźć rankingi zachwalające różne ekspresy do biura. W naszym przypadku tworzenie kolejnego rankingu wymykałoby się logice – sprzedajemy bowiem profesjonalne ekspresy do kawy, które po prostu różnią się parametrami, co nie oznacza, że są od siebie lepsze lub gorsze. Są po prostu inne. To, co je łączy to najwyższa jakość wykonania, innowacyjność i możliwość parzenia świetnej kawy. W tekście bierzemy pod lupę pięć automatycznych ekspresów do kawy autorstwa marki Egro idealnych do biura, piekarni, hotelu czy na stacje paliw.

Jaki ekspres do biura wybrać? Automatyczny!

Zanim przejdziemy do meritum, a więc charakterystyki wybranych modeli ekspresów automatycznych, przypomnijmy, czym charakteryzuje się to urządzenie. Automatyczne ekspresy do kawy to zaawansowane maszyny, które umożliwiają szybkie przygotowanie ulubionej małej czarnej. Cechuje je prostota i intuicyjność obsługi, zintegrowany młynek, wysoki stopień powtarzalności w przygotowywaniu napojów, a także długa lista kaw do wyboru. Ich atutem jest też łatwe czyszczenie.

Te argumenty sprawiają, że ekspres automatyczny nadaje się lepiej niż kolbowy do pomieszczeń, w których korzystają z niego różni użytkownicy, często także osoby nieposiadające wiedzy i motywacji do tego, by zagłębiać się w detale maszyny. Dlatego właśnie wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, łatwość obsługi, wysoki poziom ergonomii i duża odporność urządzenia, ekspres automatyczny będzie lepszym wyborem niż jego kolbowy odpowiednik. Innymi słowy, jeśli interesuje cię niezawodny i bezproblemowy ekspres do biura, to twoje oczekiwania spełni automat. Znamy też przypadki, gdzie, profesjonalne ekspresy do kawy w wersji automatycznej z powodzeniem działają w kawiarniach i restauracjach.

Egro Zero+ to świetny ekspres do kawy do biura

profesjonalny automatyczny ekspres do kawy Egro Zero

Model Zero+ urzeka swoją ergonomią i wydajnością. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach publicznych, biurach, piekarniach, sklepach i obiektach gastronomicznych, gdzie dziennie zaparza się do 150 filiżanek kaw. Przejrzysty panel dotykowy LED pozwala wybrać jeden z 16 zaprogramowanych napojów. Menu jest dostępne aż w 11 językach, dzięki czemu pracownicy biura lub klienci z łatwością mogą przygotować sobie świetną kawę w trybie samoobsługowym. Ekspres automatyczny do kawy Zero+ można też obsługiwać w trybie baristy i technika, co daje większe możliwości interakcji z tym modelem.

Maszyna jest bardzo łatwa w codziennym czyszczeniu (cykl regularnej konserwacji zajmuje 6 minut), a przy tym całkiem kompaktowa (jedynie 33 cm szerokości w wersji bez dodatków). Klienci mogą wybierać również większe warianty – rozbudowane o dodatkowe moduły: lodówkę Quick Milk, podgrzewacz do filiżanek, lodówkę FUM. Egro Zero+ można opcjonalnie wyposażyć też w system płatności oraz system telemetryczny, wykorzystujący technologię IoT, pozwalający na zdalną konfigurację parametrów urządzenia.

Ten zgrabny i wszechstronny automatyczny ekspres do kawy do biura został wyposażony w dwa osobne bojlery – do kawy i do pary, pojedynczy lub podwójny pojemnik na proszek oraz komorę zaparzania wykonaną ze stali nierdzewnej.

Ekspres do kawy Egro Zero+ — parametry (wymiary podstawowej jednostki):

 • Szerokość: 330 mm
 • Wysokość: 778 mm
 • Głębokość: 600 mm
 • Waga: 45 kg
 • Średnica żaren młynka: 64 mm
 • Pojemność zbiornika na ziarna kawy: 0,6 kg
 • Komora zaparzania: 18 g

Ekspres automatyczny Egro MoDe – zabaw się w biurowego baristę

Dużą wydajnością (150 lub 180 filiżanek, w zależności od wybranej wersji) cechuje się też model MoDe, który jest rekomendowanym wyborem do firm, obiektów handlowych i punktów użyteczności publicznej, gdzie przewija się dużo kawoszy. Ten automatyczny ekspres do kawy ma wbudowany pojemnik na ziarna (1,25 kg) oraz pojemnik (lub dwa) na substancje w proszku. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w dwa oddzielne bojlery (na kawę i parę, kolejno 0,5 i 0,8 litra), program automatycznego czyszczenia (zajmujący 3 minuty) oraz 7″ ekran dotykowy HD, na którym użytkownik może dowolnie personalizować swój napój. Dokładnie! Ten automatyczny ekspres do kawy daje możliwość precyzyjnego określania parametrów napoju użytkownikom.

Sylaba „Mo” w nazwie urządzenia oznacza modułowość. Faktycznie, nabywcy MoDe mogą go doposażyć zgodnie ze swoimi potrzebami. Maszyna jest dostępna w wersjach Pure Coffee, Quick Milk i Pro Milk. Ponadto klienci mogą wybrać opcjonalnie większą komorę zaparzania, drugi młynek, system płatniczy, system komunikacji zdalnej Connect, dyszę parową i kilka innych opcji.

jaki ekspres do biura Egro Mode

Ekspres do kawy Egro MoDe — parametry (wymiary podstawowej jednostki):

 • Szerokość: 300 mm
 • Wysokość: 790 mm
 • Głębokość: 580 mm
 • Waga: 43 kg
 • Średnica żaren młynka: 64 mm
 • Pojemność zbiornika na ziarna kawy: 1,25 kg
 • Komora zaparzania: 18 g lub 22 g

Ekspres automatyczny Egro One – idealny do hoteli, restauracji i korporacji

Nawet jeśli filiżanka espresso nie jest podstawowym produktem w menu, to twoi klienci bezsprzecznie zasługują na aromatyczną, świeżo parzoną kawę. Tu z pomocą przychodzi Egro One. Jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres do eleganckiego hotelu lub wykwintnej restauracji będzie optymalnym wyborem, to ten model kończy dalsze dywagacje.

Ekspres Egro One jest dostępny w dwóch wariantach – z klawiaturą lub dotykowym ekranem (5.7″). W zależności od wybranej wersji maszyny, użytkownik ma do dyspozycji 16 lub 48 programowalnych napojów. Egro One został wyposażony w młynki umożliwiające mielenie pulsacyjne oraz grupę zaparzającą ze stali nierdzewnej. Ponadto model posiada oddzielne bojlery do niezależnego zarządzania dostawami kawy i pary. Do tego dochodzi też opatentowany system Dura Brew, który obniża koszty eksploatacyjne oraz sprawia, że sprzęt jest łatwiejszy w konserwacji. Codzienne mycie, zajmujące raptem 3 min., ułatwia program automatycznego czyszczenia.

ekspres na stację paliw Egro One

Jedynka jest dostępna w czterech wersjach: Pure Coffee, Quick Milk, Top Milk oraz NMS+. Pierwsze dwa modele mogą pracować z przepustowością 250 filiżanek dziennie, dwa ostatnie są bardziej wydajne – z powodzeniem mogą przygotować 300 filiżanek na dobę.

Na korzyść One przemawia duża elastyczność. Klienci mogą skonfigurować automatyczny ekspres do kawy do hotelu, restauracji lub biura, wybierając wśród dodatkowych opcji: lodówek na mleko (4 lub 6,5 litra) – bocznej lub pod ekspresem, modułu proszkowego, podgrzewacza do filiżanek i chłodziarki.

Ekspres do kawy Egro One — parametry (wymiary podstawowej jednostki):

 • Szerokość: 300 mm
 • Wysokość: 770 mm
 • Głębokość: 570 mm
 • Waga: 57 kg
 • Średnica żaren młynka: 54 mm
 • Pojemność zbiornika na ziarna kawy: 1,3 kg
 • Komora zaparzania: 18 g

Ekspres automatyczny Egro Next Touch Coffee poleca się na stację paliw

Model Touch Coffee sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczą się duża różnorodność, wysoka wydajność urządzenia i powtarzalność serwowanych napojów. Jego wyróżnikiem są 4 pojemniki na różne typy ziaren, dzięki czemu ekspres może wykorzystać aż 10 różnych mieszanek. Ten model z powodzeniem może przygotować nawet 200 filiżanek napojów na dobę, co sprawia, że świetnie sprawdzi się jako ekspres do kawy na stacji benzynowej, w średniej wielkości biurze czy punkcie gastronomicznym. Oferuje również możliwość napełniania karafek i dzbanków do pojemności 1 litra.

Egro Touch Coffee daje użytkownikom spore pole manewru jeśli chodzi o rodzaj zamawianej kawy. Klienci i pracownicy firm korzystający z jego usług mogą wybrać np. wielkość napoju, jego intensywność i typ mieszanki. Nieźle, prawda? Zastosowane w tym ekspresie do kawy oprogramowanie Multi-Drink pozwala na szybkie i intuicyjne komunikowanie się z maszyną za pomocą 10,1’’ ekranu dotykowego. Urządzenie zapewnia trzy poziomy dostępu (klient, barista, technik), daje możliwość zakolejkowania zamawianych napojów oraz wgrania swoich multimediów prezentowanych na ekranie.

O tym, że mówimy tutaj o innowacyjnym ekspresie typu smart, świadczą też inne dodatki: iButton prezentujący dodatkowe dane na temat wybranego produktu, możliwość podłączenia go do systemu zdalnego zarządzania Connect oraz systemu płatności, a także typowy dla innych kawowych ekspresów automatycznych cykl mycia maszyny (zajmujący 3 min.). Projektanci zadbali też o to, by ten ekspres do biura lub punktu handlowego należycie się prezentował. Za wrażenie WOW! odpowiadają m.in. tacka ze stali nierdzewnej, oświetlenie LED i czarna aluminiowa rama dużego wyświetlacza. Dodatkowo urządzenie ma wbudowany autorskie rozwiązanie Dura Brew. Na jego korzyść świadczy również fakt, że przedni panel można łatwo demontować, co znacząco skraca czynności konserwujące.

Ekspres do kawy Egro Next Touch Coffee — parametry (wymiary podstawowej jednostki):

 • Szerokość: 300 mm
 • Wysokość: 770 mm
 • Głębokość: 570 mm
 • Waga: 60 kg
 • Średnica żaren młynka: 54 mm
 • Pojemność zbiornika na ziarna kawy: 4 x 1 kg
 • Komora zaparzania: 22 g

Sprawdzony ekspres do biura – Egro QuBe

Jeśli szukasz wygodnego, trwałego, a zarazem łatwego w czyszczeniu i eksploatacji ekspresu automatycznego do niewielkiego biura, hotelu lub punktu gastronomicznego, to twojej uwadze nie powinien ujść ten model. Pierwszoplanową zaletą QuBe jest różnorodność: trzy wersje (Pure Cofee, Quick Milk oraz Pro Milk) przekładają się aż na osiem konfiguracji, różniące się między sobą liczbą pojemników na ziarna i proszki oraz liczbą młynków. Warianty warunkują gabaryty ekspresu, objętość komory zaparzania, a także przepustowość ekspresu do kawy (od 80 do 120 filiżanek, w zależności od wersji). Jest więc w czym wybierać!

W tym przypadku mamy do czynienia z relatywnie prostą maszyną, która jest nieco mniej wydajna i funkcjonalna niż inne ekspresy biurowe wspomniane w tym tekście. Jest to zatem rozwiazanie adresowane do mniejszych przestrzeni biurowych i handlowych, gdzie liczy się przede wszystkim smak i aromat świeżej filiżanki espresso i prostota obsługi. QuBe został wyposażony tylko w jeden bojler (kawowy). Ekspres automatyczny QuBe umożliwia użytkownikom zaparzanie różnych wariantów małej czarnej i napojów czekoladowych. Nawigację po 27-produktowym menu ekspresu ułatwia siedmiocalowy ekran dotykowy i intuicyjny interface.

Podobnie jak inne ekspresy polecane do biura i przestrzeni publicznej spod znaku Egro, QuBe został wyposażony w opcję automatycznego czyszczenia. Cykl „porządkowy” trwa w tym przypadku nieco dłużej, bo 14 minut.

Ekspres do kawy Egro QuBe – parametry (wymiary QuBe Pure Coffee (2G+2S):

 • Szerokość: 368 mm
 • Wysokość: 585 mm
 • Głębokość: 554 mm
 • Waga: 25 kg
 • Średnica żaren młynka: 44 mm
 • Pojemność zbiornika na ziarna kawy: 0,6 kg
 • Komora zaparzania: 9-16 g

Jaki ekspres do biura będzie najlepszy?

Wszystko zależy od twoich preferencji i tego, jaki cel chcesz osiągnąć, kupując dany ekspres do kawy.
Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na wydajność ekspresu kawowego – ile filiżanek na dobę jest w stanie przygotować dana maszyna. Ta liczba powinna iść w parze z ilością pracowników w biurze lub klientów. Weź pod uwagę to, że gdy zainwestujesz w nowy, biurowy ekspres do kawy, nagle może się okazać, że w pracy jest… znacznie więcej chętnych na małą czarną. Sprawdzając wydajność różnych modeli, zawyż nieco swoje założenia. Jeśli pracujesz w dużej firmie, warto wybrać model z dużym pojemnikiem na ziarna i substancje sypkie, po to, by nie trzeba było ich co rusz uzupełniać.

Ważne jest również to, by ekspres zadowolił gusta najbardziej wymagających kawoszy. Jeśli masz w biurze takie osoby, dopieść ich preferencje, zamawiając ekspres do kawy dający opcje personalizowania napojów. Nawet jeśli ekspres kawowy do biura będzie kupowany z pieniędzy firmowych, to cena gra tu ważną rolę. Optymalnym rozwiązaniem jest spojrzenie na nowy ekspres do kawy jako inwestycję w zasoby ludzkie. Jeśli podejdziesz do tego w ten sposób, warto wybrać innowacyjny model z dodatkami, które sprawią, że przerwy w pracy staną się prawdziwą przygodą dla kubków smakowych.

Jeśli zainteresował cię któryś z powyższych modeli ekspresów do biura przedstawiony w naszym „rankingu”, to zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem InPlus Gastro, dystrybutora ekspresów do kawy marki Egro w Polsce. Rozmowa z nami z pewnością ułatwi szukanie odpowiedzi na pytanie, jakie wybrać ekspres do biura. Z chęcią przybliżymy dokładniej cechy wszystkich zaprezentowanych tu produktów i omówimy te, które nie znalazły się w tym zestawieniu, a przede wszystkim pomożemy wybrać ekspres do kawy adekwatny do potrzeb konkretnego biura, stacji paliw czy punktu handlowego. Doradzamy także w tematach finansowania – dzierżawa czy leasing na ekspres do kawy nie mają przed nami żadnych tajemnic. Zapraszamy do kontaktu!

Do góry