PROJEKTANCI

Nasz styk komunikacji
między sztuką a designem


Nasze ekspresy do kawy powstają w wyniku synergicznej pracy
projektantów, inżynierów i kreatywnych twórców.

 

 

Projektanci - mobile

 

 

Współpracujemy z najważniejszymi projektantami, aby udoskonalać nasze technologie i poszukiwać idealnej syntezy pomiędzy funkcjonalnością, stylem, ergonomią i estetyką, z poszanowaniem naszej tradycji i wartości firmy.

 

 

Przez lata współpracowaliśmy z:

 

Tło 1 - mobile

Projektant Marco Zanuso

Marco Zanuso

Marco Zanuso urodził się w Mediolanie w 1916 r. Jeden z głównych przedstawicieli ruchu Nowoczesnego Designu, Zanuso był kluczową postacią w świecie architektury i designu po II wojnie światowej. Był jednym z twórców ADI i Compasso d’Oro, które otrzymał w latach 1956, 1962, 1964, 1967 i 1985 (nagroda za całokształt twórczości). We współpracy z Richardem Sapperem stworzył maszyny do pisania, radia i telewizory, telefony i lampy, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na całym świecie.

Tło momodesign - mobile

Logo Momodesign - 1

Logo Momodesign - 2

Synonim doskonałości w projektowaniu włoskiego designu i innowacji, został założony jako dom projektowy w ramach MOMO Group, a następnie przekształcił się w markę lifestylową, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i doskonałością towaru włoskiej produkcji. Centro Stile stanowi strategiczny filar firmy. W 2020 roku międzynarodowe jury 26. Edycji nagrody Compasso d’Oro ADI przyznało Centro Stile najbardziej prestiżową nagrodę włoskiego designu. Współpraca grupy z firmą Rancilio rozpoczęła się w 2018 roku od projektu ekspresu do kawy Rancilio Specialty RS1, wybranego jako jeden z produktów do ADI Design Index 2019.

Tło mmdesign - mobile

Logo mmdesign

mmdesign

Firma zajmująca się konsultacjami strategicznymi w zakresie projektowania produktów. Współpracuje z firmami z różnych sektorów produkcji przemysłowej w całej Europie, Azji i Ameryce. Grupa robocza podzielona na oddziały w Bolzano, Mediolanie, Singapurze i Sao Paulo tworzy i rozwija każdy nowy projekt, korzystając również z pomocy sieci ekspertów. Oprócz Compasso d’Oro i Premio Nazionale per I’Innovazione, mmdesign jest również laureatem różnych edycji nagrody IF, German Deisgn Award, Red Dot Best of the Best, Good Design Award w Tokio i Chicago oraz różnych edycji ADI Design Index. W 2004 roku mmdeisgn zaprojektował ekspresy Rancilio Classe 6 i Classe 8, a w 2018 roku super automatyczny ekspres Egro Next.

Classe 20 - mobile

Matteo Costa

Matteo Costa ukończył szkołę Architektury na Politechnice w Mediolanie w 2000 roku z tytułem magistra designu przemysłowego. Jego wczesne doświadczenie zawodowe polegało na opracowywaniu nowych produktów i usług w ramach pracy w różnych firmach badawczo-rozwojowych. Od 2005 roku pracuje jako freelancer i zarządza siecią profesjonalistów, którzy specjalizują się w projektowaniu produktów i doświadczeniach użytkowników, pracując w różnych obszarach: elektronika użytkowa, sprzęt AGD i RTV, oświetlenie, automatyka domów i budynków, sport & fitness oraz urządzenia medyczne. Przez lata pracował dla Benelli, Stoeger Airguns, Rota Group, MeteRSit, ABB, BTicino, Groeneveld, Castaldi Lighting, Urmet, Illy, Arcelik and Bianchi Vending. Jego współpraca z Rancilio rozpoczęła się w 2020 roku od projektu Classe 20.

Giovanni Travasa - mobile

Giovanni Travasa

Giovanni Travasa urodził się w Parabiago w 1927 roku. Jako architekt, projektant i artysta, Travasa zdobył uznanie projektując dla firmy Bonacina trzy krzesła: Eureka (1957), Eva (1965) i Palla (1966), za które otrzymał nagrody i wyróżnienia zarówno we Włoszech jak i za granicą. Jego współpraca z firmą Rancilio datuję się od 1954 roku, kiedy to Roberto Rancilio zlecił mu zaprojektowanie nowej linii ekspresów do kawy. Zaprojektował dwa bardzo udane modele: Ducale i Alpina (1957). W następnej dekadzie przyczynił się do powstania różnych wersji Senior Line i High Line (1965).

Tło 6 - mobile

Bruno Rossio


Bruno Rossio urodził się w 1953 roku w Mediolanie, gdzie nadal mieszka i pracuje jako projektant. Dla Rancilio zaprojektował produkty, które odniosły wielki sukces, takie jak Z11 (1988), s20 (1989), a także Audrey i młynek Rocky (1985) dla Linii Domowej. Rossio wspomina swoje doświadczenia z Rancilio w następujący sposób: “Od pierwszego spotkania pamiętam, że miałem natychmiastowy kontakt z menadżerami z Rancilio. Każdy projekt designu przemysłowego nie jest dziełem czystej kreatywności, ale raczej wynikiem optymalizacji i równowagi w wyborach, które są w stanie zadowolić wszystkie sektory biznesu i które skutkują właściwym wyglądem estetycznym, handlowym i produkcyjnym. Rancilio zawsze bardzo skrupulatnie spełniało te potrzeby, ale nigdy nie zapomniało o odpowiedniej dawce odwagi, aby ugruntować swoją markę na rynku.”

 

Tło 7 - mobile

Renato Fusi


Renato Fusi urodził się w 1958 roku w Parabiago, gdzie nadal mieszka i pracuje jako architekt. Współpraca między Rancilio a projektantem zaowocowała powstaniem Millenium (1997), produktu o delikatnym, niemal zapraszającym kształcie i dwutonowej kolorystyce, będącej wynikiem połączenia stali i koloru. Fusi wspomina, że “technologia, umiejętności i zdolność słuchania jego współpracowników były niewątpliwie mocnymi stronami Rancilio”.

 

Tło 8 - mobile

Claudio Bettini


Claudio Bettini urodził się w Bolonii w 1962 roku i studiował w Mediolanie w szkole AG Fronzoni. Początkowo pracował w firmie Paolo Gallamini, gdzie zajmował się dokumentacją techniczną dla helikopterów, łodzi podwodnych i metra w Waszyngtonie. W 1987 roku, wraz z innymi projektantami i architektami, założył firmę Cargoventuno. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia, kontynuował pracę jako niezależny projektant i grafik dla firm włoskich i zagranicznych. W 1995 roku otrzymał wyróżnienie w 17 edycji nagród Compasso d’Oro za projekt wysokośmiomierza/wariometru do lotów swobodnych. W 1997 roku jego firma – Bettinidesign – otrzymała od Rancilio zlecenie na zmianę wizerunku firmy i zaprojektowanie nowej linii produktów. Wynikiem tych działań była Epoca (1999) i Classe 10(2000).

 

Tło 9 - mobile

George James Sowden


George James Sowden urodził się w Leeds, w Anglii w 1942 roku. Studiował w Gloucester College of Art., a na początku lat 70. przeniósł się do Mediolanu, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Jego kariera jako projektanta rozpoczęła się w firmie Olivetti. W 1981 roku otworzył swoją własną firmę – Sowden Design – i był jednym z założycieli grupy Memphis. Jako kluczowa postać postmodernistycznego designu, otrzymał nagrody zarówno we Włoszech, jak i za granicą, w tym Compassod’Oro w 1991 roku za faks 420 firmy Olivetti oraz w 1999 roku za drukarkę JP250, również firmy Olivetti. Dla Rancilio, Sowden zaprojektował Classe 12 (2001), w pełni automatyczny ekspres do kawy.

Tło 10 - mobile

Gianfranco Salvemini

Gianfranco Salvemini urodził się w Mediolanie w 1946 roku i studiował w Istituto Europeo di Design. W 1978 roku ropoczął pracę jako projektant przemysłowy pod kierunkiem Makio Hasuike, a od 1980 do 1983 roku współpracował jako niezależny projektant w Design Group Italia. W 1984 otworzył własną firmę. W tym samym roku zdobył nagrodę Compassod’Oro za środek do czyszczenia i polerowania podłóg FB 33 zaprojektowany dla firmy Vorwerk. W 2011 roku zaprojektował młynek/dozownik Kryo 65 dla Rancilio, który został wybrany do ADI Design Index 2012. Poprzez lata pracował również dla Philips, Mattel, Cinelli, Cimbali, Faema, Busnelli, Ideal Standard, Dasit, Beckman, Tecnel and Delta Electronics. Dla ADI (Stowarzyszenia Projektowania Przemysłowego). Pracował nad projektami dla „newnormal” i problemami projektowymi, które dotyczą osób niepełnosprawnych. Jest jednym z założycieli IIDD (Design for All Italia), włoskiego oddziału EIDD (Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności) z siedzibą w Dublinie.

 

 

Wszystkie arcydzieła zaprojektowane podczas współpracy:

 

 

Poznaj świat, za którym stoi

Grupa Rancilio łączy w sobie historie czterech marek. Historie ludzi, intuicji marzeń przedsiębiorców, projektów i patentów, które na przestrzeni lat stworzyły legendę międzynarodowej firmy produkującej profesjonalne ekspresy do kawy.

Nasze loga

Nasze loga

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasze komunikacja

Nasza komunikacja

ZOBACZ WIĘCEJ

Uzyskaj pomoc na temat naszych produktów.

Nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem wsparcia.

Strona wsparcia
Do góry