Rancilio Specialty RS1 zdobywa certyfikat Specialty Coffee Association!

Mamy wspaniałe wieści dla wszystkich miłośników kawy! Nasz ekspres Rancilio Specialty RS1 pomyślnie przeszedł testy Specialty Coffee Association (SCA) i teraz jest oficjalnie certyfikowaną maszyną do espresso przez SCA.

Podczas testów termicznych przeprowadzonych na kilku jednocześnie działających grupach, RS1 wykazał się wysoką stabilnością termiczną. W serii prób przy różnych temperaturach (między 90,5°C a 96°C) osiągnął średnią oscylację ± 0,6°C, co jest wynikiem znacznie lepszym niż wymagane przez SCA 1,1°C.

W teście czasu reakcji na kontrolę temperatury RS1 osiągnął stabilność temperatury dostawy w wymaganym przedziale czasowym (10 minut), wykazując się wysoką responsywnością z termodynamicznego punktu widzenia.

Podczas testów ciśnienia, ekspres RS1 działał niezawodnie, bez fluktuacji ciśnienia (Δ ≤ 0,4 bar), nawet podczas jednoczesnego podawania z kilku grup.

Wszystkie testy i pomiary przeprowadzone przez SCA miały miejsce 29/10/2021 w Rho Fiera Milano, przez specjalistów w tej dziedzinie.

Do góry