


Prawie sto lat historii biznesu.
Od małych warsztatów mechanicznych
do światowych liderów
Grupa Rancilio łączy w sobie historie czterech marek. Historie ludzi, intuicji, marzeń przedsiębiorców, innowacji technologicznych, projektów i patentów, które na przestrzeni lat stworzyły legendę międzynarodowej firmy produkującej profesjonalne ekspresy do kawy.
Prawie sto lat historii biznesu.
Tymczasem w Home Line rozpoczyna się produkcja nowej Silvii Pro.

Roberto Rancilio urodził się w Parabiago, małym mieście na obrzeżach Mediolanu.
Robert Rancilio (stojący, pierwszy z lewej) z rodzicami, braćmi i siostrami.

Budynek przy Via Galeazzi w Parabiago staje się pierwszą siedzibą Officina Meccanica Roberto Rancilio.

Roberto Rancilio buduje swój pierwszy ekspres do kawy: La Regina. Oprócz innowacyjnych rozwiązań mechanicznych, La Regina wyróżnia się dbałością o estetyczne szczegóły i wizerunek marki. Powstaje logo „podwójnego R”.

Oficjalnie zostaje założona firma Officina Meccanica Roberto Rancilio. Powstają dwie wersje modelu La Regina. Oprócz elektrycznych ekspresów do kawy, firma produkuje również palniki do cięcia, reduktory ciśnienia, zawory hydrauliczne i generatory gazu drzewnego.

Produkowane są trzy nowe modele: Ottagonale, Graziosa i Invicta. Ottagonale odzwierciedla stylistykę Art Deco tej epoki. Pozostałe maszyny zostały opracowane zgodnie z kryteriami esencji i geometrycznych linii, z dużym naciskiem na widoczność marki. W tych latach pojawiają się pierwsze reklamy Rancilio z naciskiem na rolę baristy.

Zgłaszane są różne patenty mające na celu ulepszenie technologii i konserwacji maszyny. Świadczy to o dbałości Roberto Rancilio o wszystkie aspekty działalności: innowacje technologiczne i starannie opracowany wizerunek marki, dzięki czemu firma nadąża za trendami rynkowymi.
Rancilio po raz pierwszy wystawia swoje stoisko na Międzynarodowych Targach w Milanie.

Wraz z wznowieniem importu kawy – zawieszonego przez Mussoliniego przed wojną – wznowiona zostaje również produkcja ekspresów do kawy w Officina Rancilio.
Opracowany został nowy model ekspresu do kawy: Ideale. Model ten wyposażony w 22-litrowy poziomy bojler zastępujący bojler pionowy, cieszy się dużym zainteresowaniem i umożliwia produkcję ekspresów z trzema grupami.

Roberto Rancilio kontynuuje rozwój technologiczny swoich produktów, zgłaszając nowe patenty i testując nowe materiały, takie jak plastik, którego plastyczność i lekkość otwierają nowe możliwości w zakresie wyglądu i kształtu. W tym czasie wizerunek i reklama firmy stają się coraz bardziej eleganckie, prezentując nowoczesną wizję zgodną ze zmianą obyczajów społecznych.

Nowy model Preziosa produkowany również w wersji mini (Mignon), z bojlerem o pojemności 5 litrów. Ten ekspres może być zasilany zarówno energią elektryczną jak i gazem metanowym.

Aby uczcić przejście od warsztatu do nowoczesnego przedsiębiorstwa, nazwa firmy zostaje zmieniona i powstaje La Rancilio di Roberto Rancilio. Firma zaczyna uczestniczyć w większej ilości targów i rozszerza eksport, wychodząc poza pobliską Szwajcarię do Francji, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Holandii.

W okresie ogromnej ekspansji handlowej Rancilio traci swojego założyciela. W wieku 59 lat Roberto Rancilio umiera w swoim domu. Kierownictwo firmy przechodzi w ręce Francesco (znanego jako „Nino”), Antonio (znanego jako „Antonietto”) i Romano Rancilio, trzech synów Roberto.
Wprowadzone zostają modele Alpina i Ducale, oba zaprojektowane przez architekta Giovanni Travasa.

W okresie boomu gospodarczego, trzej bracia Rancilio kontynuują rozwój firmy, tworząc nowe linie przeznaczone specjalnie na rynki międzynarodowe. Struktura handlowa Rancilio rozszerza się, aby zapewnić obsługę i stałą, niezawodną obecność w całym kraju. Firma produkuje ekspresy do kawy, ale sprzedaje również młynki do kawy, systemy zaopatrzenia w wodę i pompy elektryczne.

Senior Line, High Line, GM i MG to nazwy produktów wprowadzanych na rynek przez 32 oddziały krajowe i eksportowanych do 21 krajów.

Francesco Rancilio ginie tragicznie w wypadku samochodowym we Francji. Pozostawieni sami sobie w zarządzaniu firmą bracia Antonio i Romano zmuszeni są stawić czoła okresowi kryzysu, który dotyka całą włoską gospodarkę.
Rok kończy się imponującą liczbą 2640 wyprodukowanych ekspresów do kawy.
Marco Zanuso projektuje model Z8. Pozostanie on w produkcji do 1980 roku.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Villastanza (Parabiago). Zostaje tu założona pierwsza linia montażowa wraz z systemami galwanizacji i powlekania. W tym czasie rozpoczyna się również różnicowanie produktów poprzez sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła.

Do produkcji wchodzi pierwszy model z linii młynków dozujących do kawy MD.
Rok kończy się wyprodukowaniem 5000 ekspresów do kawy. Firma zatrudnia 170 pracowników, od biura po fabrykę.
W ślad za sukcesem modelu Z8, Marco Zanuso projektuje Z9. Oba modele charakteryzują się urzekającą kolorystyką i wykorzystaniem plastiku, odzwierciedlając kulturę i design epoki. Badania Zanuso są szeroko zakrojone i obejmują każdy aspekt ekspresu do kawy, od estetyki po produkcję. Modele Z8 i Z9 odniosły wielki sukces i szybko zdominowały rynki międzynarodowe, od Stanów Zjednoczonych po Australię, od Afryki po Amerykę Południową i wiele krajów europejskich.

Po przekształceniu się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod zarządem Antonio i Romano, Rancilio decyduje się na dalszą rozbudowę powierzchni magazynowej, usprawniając zakład produkcyjny. Firma produkuje 6500 ekspresów do kawy rocznie, co stanowi 12% wszystkich ekspresów do kawy produkowanych w całych Włoszech.
Po śmierci Antonio Rancilio, kontrolę nad firmą przejmuje jego brat Romano. Rynki zagraniczne stanowią 60% całkowitej sprzedaży Rancilio.
Na rynku pojawia się model S10 w trzech wersjach: z napędem elektrycznym, półautomatycznym i dźwignią.
Obok Audrey i Nancy, domowych ekspresów do kawy, na rynek wchodzą modele Miss Rancilio, którymi towarzyszy nowy młynek Rocky. Wszystkie te produkty zostały zaprojektowane przez Bruno Rossio.
Do produkcji wchodzi model Z11, zaprojektowany przez Bruno Rossio. Oprócz młynka Jacky, na rynek krajowy zostają wprowadzone nowe modele Miss: Lucy, Kathy, Betsy. W ciągu kilku lat firma rozszerza swoją dywersyfikację produktów jak nigdy wcześniej. Oprócz ekspresów do kawy z linii Professional i Miss, firma Rancilio kontynuuje sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła, a także wprowadza maszyny do lodu.
Rancilio przejmuje kontrolę nad Promac Italia Srl, firmą produkującą ekspresy do kawy i sprzedającą profesjonalne młynki dozujące.
Linia S20 debiutuje.

Na wiosnę Rancilio traci ostatniego przedstawiciela drugiego pokolenia: Romano, który był odpowiedzialny za przekształcenie pierwotnej małej firmy w solidne przedsiębiorstwo przemysłowe.
Rancilio prezentuje Coffee Fantasy, nowy eksrpes do kawy z serii Home Line.
Trzecie pokolenie rodziny Rancilio przejmuje ster grupy przemysłowej. Giorgio, Roberto, Silvia i Luca, wnukowie założyciela, kierują i zarządzają firmą, która każdego roku sprzedaje na całym świecie ponad 30000 produktów.
Model Millenium, zaprojektowany przez Renato Fusi jest odpowiedzią Rancilio na zapotrzebowanie rynku pod koniec lat 90-tych.
Silvia debiutuje na rynku. Ten ekspres do kawy, przeznaczony na rynek krajowy, z biegiem lat staje się symbolem linii domowej Rancilio. W tym samym roku pojawia się Orbita, profesjonalny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto.

Otwarcie oddziału północnoamerykańskiego w Woodridge, Chicago
Na rynek trafia Epoca, zaprojektowana przez Claudio Bettiniego. Claudio Bettini był jednym z projektantów którzy z nami współpracowali. Historia poprzez projekty, design, technologię i funkcjonalność.

Nowy Classe 10, zaprojektowany przez Claudio Bettiniego, z wielkim sukcesem podbija międzynarodowe rynki.
Wprowadzenie Classe 12 zaprojektowanego przez George’a James Sowdena.
Międzynarodowa ekspansja firmy jest kontynuowana wraz z otwarciem hiszpańskiego oddziału w Barcelonie.
Dwa nowe modele, Classe 8 i Classe 6, oba zaprojektowane przez studio mmdesign, zostały wprowadzone jako uzupełnienie flagowego modelu Classe 10.

Rancilio staje się częścią Egro Coffee System AG, szwajcarskiej firmy, która specjalizuje się w produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy.
Jest to centrum technologiczne specjalizujące się w opracowywaniu rozwiązań w zakresie przygotowywania espresso.

Rancilio staje się większościowym udziałowcem szwajcarskiej firmy Egro Coffee System AG.
Inauguracja nowego oddziału w Lizbonie, Portugalia. Niemiecka filia Egro z siedzibą w Weikersheim rozpoczyna sprzedaż produktów Rancilio w Niemczech i Austrii.
Rancilio uzyskuje certyfikację ISO 9001 oraz ISO 14001.

Projektant Marco Bonetto odnawia projekt Classe 10.

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez RancilioGroup i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).
Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product Innovation Awards 2019.
Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Gama najwyższej klasy ekspresów do kawy rozszerza się do model Classe 20, zaprojektowany przez Matteo Costę. Technologia Steady Brew debiutuje w modelu Classe 20 SB.

Tymczasem w Home Line rozpoczyna się produkcja nowej Silvii Pro.

Roberto Rancilio urodził się w Parabiago, małym mieście na obrzeżach Mediolanu.
Robert Rancilio (stojący, pierwszy z lewej) z rodzicami, braćmi i siostrami.

Budynek przy Via Galeazzi w Parabiago staje się pierwszą siedzibą Officina Meccanica Roberto Rancilio.

Roberto Rancilio buduje swój pierwszy ekspres do kawy: La Regina. Oprócz innowacyjnych rozwiązań mechanicznych, La Regina wyróżnia się dbałością o estetyczne szczegóły i wizerunek marki. Powstaje logo „podwójnego R”.

Oficjalnie zostaje założona firma Officina Meccanica Roberto Rancilio. Powstają dwie wersje modelu La Regina. Oprócz elektrycznych ekspresów do kawy, firma produkuje również palniki do cięcia, reduktory ciśnienia, zawory hydrauliczne i generatory gazu drzewnego.

Produkowane są trzy nowe modele: Ottagonale, Graziosa i Invicta. Ottagonale odzwierciedla stylistykę Art Deco tej epoki. Pozostałe maszyny zostały opracowane zgodnie z kryteriami esencji i geometrycznych linii, z dużym naciskiem na widoczność marki. W tych latach pojawiają się pierwsze reklamy Rancilio z naciskiem na rolę baristy.

Zgłaszane są różne patenty mające na celu ulepszenie technologii i konserwacji maszyny. Świadczy to o dbałości Roberto Rancilio o wszystkie aspekty działalności: innowacje technologiczne i starannie opracowany wizerunek marki, dzięki czemu firma nadąża za trendami rynkowymi.
Rancilio po raz pierwszy wystawia swoje stoisko na Międzynarodowych Targach w Milanie.

Wraz z wznowieniem importu kawy – zawieszonego przez Mussoliniego przed wojną – wznowiona zostaje również produkcja ekspresów do kawy w Officina Rancilio.
Opracowany został nowy model ekspresu do kawy: Ideale. Model ten wyposażony w 22-litrowy poziomy bojler zastępujący bojler pionowy, cieszy się dużym zainteresowaniem i umożliwia produkcję ekspresów z trzema grupami.

Roberto Rancilio kontynuuje rozwój technologiczny swoich produktów, zgłaszając nowe patenty i testując nowe materiały, takie jak plastik, którego plastyczność i lekkość otwierają nowe możliwości w zakresie wyglądu i kształtu. W tym czasie wizerunek i reklama firmy stają się coraz bardziej eleganckie, prezentując nowoczesną wizję zgodną ze zmianą obyczajów społecznych.

Nowy model Preziosa produkowany również w wersji mini (Mignon), z bojlerem o pojemności 5 litrów. Ten ekspres może być zasilany zarówno energią elektryczną jak i gazem metanowym.

Aby uczcić przejście od warsztatu do nowoczesnego przedsiębiorstwa, nazwa firmy zostaje zmieniona i powstaje La Rancilio di Roberto Rancilio. Firma zaczyna uczestniczyć w większej ilości targów i rozszerza eksport, wychodząc poza pobliską Szwajcarię do Francji, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Holandii.

W okresie ogromnej ekspansji handlowej Rancilio traci swojego założyciela. W wieku 59 lat Roberto Rancilio umiera w swoim domu. Kierownictwo firmy przechodzi w ręce Francesco (znanego jako „Nino”), Antonio (znanego jako „Antonietto”) i Romano Rancilio, trzech synów Roberto.
Wprowadzone zostają modele Alpina i Ducale, oba zaprojektowane przez architekta Giovanni Travasa.

W okresie boomu gospodarczego, trzej bracia Rancilio kontynuują rozwój firmy, tworząc nowe linie przeznaczone specjalnie na rynki międzynarodowe. Struktura handlowa Rancilio rozszerza się, aby zapewnić obsługę i stałą, niezawodną obecność w całym kraju. Firma produkuje ekspresy do kawy, ale sprzedaje również młynki do kawy, systemy zaopatrzenia w wodę i pompy elektryczne.

Senior Line, High Line, GM i MG to nazwy produktów wprowadzanych na rynek przez 32 oddziały krajowe i eksportowanych do 21 krajów.

Francesco Rancilio ginie tragicznie w wypadku samochodowym we Francji. Pozostawieni sami sobie w zarządzaniu firmą bracia Antonio i Romano zmuszeni są stawić czoła okresowi kryzysu, który dotyka całą włoską gospodarkę.
Rok kończy się imponującą liczbą 2640 wyprodukowanych ekspresów do kawy.
Marco Zanuso projektuje model Z8. Pozostanie on w produkcji do 1980 roku.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Villastanza (Parabiago). Zostaje tu założona pierwsza linia montażowa wraz z systemami galwanizacji i powlekania. W tym czasie rozpoczyna się również różnicowanie produktów poprzez sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła.

Do produkcji wchodzi pierwszy model z linii młynków dozujących do kawy MD.
Rok kończy się wyprodukowaniem 5000 ekspresów do kawy. Firma zatrudnia 170 pracowników, od biura po fabrykę.
W ślad za sukcesem modelu Z8, Marco Zanuso projektuje Z9. Oba modele charakteryzują się urzekającą kolorystyką i wykorzystaniem plastiku, odzwierciedlając kulturę i design epoki. Badania Zanuso są szeroko zakrojone i obejmują każdy aspekt ekspresu do kawy, od estetyki po produkcję. Modele Z8 i Z9 odniosły wielki sukces i szybko zdominowały rynki międzynarodowe, od Stanów Zjednoczonych po Australię, od Afryki po Amerykę Południową i wiele krajów europejskich.

Po przekształceniu się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod zarządem Antonio i Romano, Rancilio decyduje się na dalszą rozbudowę powierzchni magazynowej, usprawniając zakład produkcyjny. Firma produkuje 6500 ekspresów do kawy rocznie, co stanowi 12% wszystkich ekspresów do kawy produkowanych w całych Włoszech.
Po śmierci Antonio Rancilio, kontrolę nad firmą przejmuje jego brat Romano. Rynki zagraniczne stanowią 60% całkowitej sprzedaży Rancilio.
Na rynku pojawia się model S10 w trzech wersjach: z napędem elektrycznym, półautomatycznym i dźwignią.
Obok Audrey i Nancy, domowych ekspresów do kawy, na rynek wchodzą modele Miss Rancilio, którymi towarzyszy nowy młynek Rocky. Wszystkie te produkty zostały zaprojektowane przez Bruno Rossio.
Do produkcji wchodzi model Z11, zaprojektowany przez Bruno Rossio. Oprócz młynka Jacky, na rynek krajowy zostają wprowadzone nowe modele Miss: Lucy, Kathy, Betsy. W ciągu kilku lat firma rozszerza swoją dywersyfikację produktów jak nigdy wcześniej. Oprócz ekspresów do kawy z linii Professional i Miss, firma Rancilio kontynuuje sprzedaż młynków do kawy i zmywarek do szkła, a także wprowadza maszyny do lodu.
Rancilio przejmuje kontrolę nad Promac Italia Srl, firmą produkującą ekspresy do kawy i sprzedającą profesjonalne młynki dozujące.
Linia S20 debiutuje.

Na wiosnę Rancilio traci ostatniego przedstawiciela drugiego pokolenia: Romano, który był odpowiedzialny za przekształcenie pierwotnej małej firmy w solidne przedsiębiorstwo przemysłowe.
Rancilio prezentuje Coffee Fantasy, nowy eksrpes do kawy z serii Home Line.
Trzecie pokolenie rodziny Rancilio przejmuje ster grupy przemysłowej. Giorgio, Roberto, Silvia i Luca, wnukowie założyciela, kierują i zarządzają firmą, która każdego roku sprzedaje na całym świecie ponad 30000 produktów.
Model Millenium, zaprojektowany przez Renato Fusi jest odpowiedzią Rancilio na zapotrzebowanie rynku pod koniec lat 90-tych.
Silvia debiutuje na rynku. Ten ekspres do kawy, przeznaczony na rynek krajowy, z biegiem lat staje się symbolem linii domowej Rancilio. W tym samym roku pojawia się Orbita, profesjonalny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto.

Otwarcie oddziału północnoamerykańskiego w Woodridge, Chicago
Na rynek trafia Epoca, zaprojektowana przez Claudio Bettiniego. Claudio Bettini był jednym z projektantów którzy z nami współpracowali. Historia poprzez projekty, design, technologię i funkcjonalność.

Nowy Classe 10, zaprojektowany przez Claudio Bettiniego, z wielkim sukcesem podbija międzynarodowe rynki.
Wprowadzenie Classe 12 zaprojektowanego przez George’a James Sowdena.
Międzynarodowa ekspansja firmy jest kontynuowana wraz z otwarciem hiszpańskiego oddziału w Barcelonie.
Dwa nowe modele, Classe 8 i Classe 6, oba zaprojektowane przez studio mmdesign, zostały wprowadzone jako uzupełnienie flagowego modelu Classe 10.

Rancilio staje się częścią Egro Coffee System AG, szwajcarskiej firmy, która specjalizuje się w produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy.
Jest to centrum technologiczne specjalizujące się w opracowywaniu rozwiązań w zakresie przygotowywania espresso.

Rancilio staje się większościowym udziałowcem szwajcarskiej firmy Egro Coffee System AG.
Inauguracja nowego oddziału w Lizbonie, Portugalia. Niemiecka filia Egro z siedzibą w Weikersheim rozpoczyna sprzedaż produktów Rancilio w Niemczech i Austrii.
Rancilio uzyskuje certyfikację ISO 9001 oraz ISO 14001.

Projektant Marco Bonetto odnawia projekt Classe 10.

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez RancilioGroup i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).
Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product Innovation Awards 2019.
Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Gama najwyższej klasy ekspresów do kawy rozszerza się do model Classe 20, zaprojektowany przez Matteo Costę. Technologia Steady Brew debiutuje w modelu Classe 20 SB.

Tymczasem w Home Line rozpoczyna się produkcja nowej Silvii Pro.

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Katstor Egloff urodził się w Rohrdorf, gminie w dystrykcie Baden w Szwajcarii.

Kastor Egloff otwiera w Rohrdorfie mały warsztat produkujący metalowe naczynia kuchenne.
Otwiera odlewnię i firma osiąga obrót 150.000 franków szwajcarskich. Wilhelm i Julius, najstarsi synowie Kastora rozpoczynają pracę u boku ojca. W 1876 roku Kastor Egloff kupuje pierwszą w Szwajcarii prasę do głębokiego tłoczenia i zaczyna produkować puszki do konserw i inne cynowane przedmioty domowego użytku. Po urazie Egloffa jego syn Julius przejmuje firmę w 1884 roku, a przedsiębiorstwo przyjmuje nazwę Kastor Egloff & Sohn. Bracia Julius i August Egloff przejmują stery firmy. Liczba pracowników wzrasta do 55.

Później, w 1894 roku bracia Adolf i Karl Reber zainwestowali 400.000 franków szwajcarskich, aby nabyć udziały w firmie. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Kastor Egloff & Cie. Hermann Weber, szwagier Karla Rebera, dołącza do firmy. Po śmierci Karla Rebera w 1902 roku, Gottfried Birchmeier rozpoczyna pracę w firmie, której jest również udziałowcem. Kilka lat później w wieku 85 lat umiera Kastor Egloff. Następnie przedsiębiorstwo zostaje sprzedane firmie Merkenr & Co. i zmienia nazwę na Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Po zmianie pokoleniowej, fabryka w Niederrohrdorfie produkuje pierwszy Bircher-Raffel: tarkę do jabłek wynalezioną przez lekarza i dietetyka Maximiliana Birchera, ojca Muesli. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej udanych artykułów gospodarstwa domowego w tamtych czasach.

Na rynek wchodzi Supra I, pierwszy filtrowany ekspres do kawy wyprodukowany przez firmę Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Wprowadzony zostaje model Express Junior. Posiada podgrzewany gazem, 4-litrowy bojler, dyszę pary oraz dyszę gorącej wody.

Model Rekord zostaje wypuszczony na rynek.
Supra II wchodzi do produkcji przed rozpoczęciem II wojny światowej.

Po skomplikowanym okresie spowodowanym trudnościami w znalezieniu surowców w związku z globalnym konfliktem, firma zaczyna się ponownie rozwijać, osiągając obrót 3.2 mln franków szwajcarskich i zatrudniając 200 pracowników.
Po II wojnie światowej szwajcarska firma tworzy różne wersje modeli Express II (1947) i Supra III (1949).

Obrót sięga 7,2 mln franków szwajcarskich, a liczba pracowników wzrasta do 285.
Regina zostaje wprowadzona. Nazwa tego nowego w pełni automatycznego ekspresu do kawy nawiązuje do pierwszego ekspresu do kawy Roberto Rancilio.

Obrót w sektorze ekspresów do kawy osiąga 1,3 mln franków szwajcarskich. Rozpoczyna się eksport do Holandii, Danii, Finlandii i Austrii.
Rozpoczyna się produkcja Reginetty. Jest ona dostępna w różnych wersjach, jako dźwigniowa lub automatyczna, z jedną lub dwiema grupami.

Sektor ekspresów do kawy rośne i stanowi 17% rocznego obrotu firmy. Debiutuje model Domino. Różne jego wersje będą produkowane do 1994, stanowiąc kamień milowy w historii tej szwajcarskiej firmy.

Po śmierci Hansa Merker-Stamm nowym prezesem zarządu zostaje Robert Wuffli.
Do produkcji wchodzi Micado – pierwszy całkowicie automatyczny ekspres do kawy – oraz Colibri.

Wprowadzony zostaje model Marabu do szybkiej obsługi bufetów śniadaniowych. Jego najbardziej zaawansowana wersja może wydawać do 35 litrów kawy filtrowanej na godzinę.

Nazwa firmy zmienia się z Egloff & Co. na Egro AG. Nazwa składa się z inicjałów EG (Egloff) i RO (Rohrdorf) i była już używana jako marka handlowa na niektórych produktach. Dostarczony zostaje ekspres do kawy numer 1000. Do dotychczasowych rynków europejskich obejmujących Niemcy i Holandię, dołączają nowe rynki eksportowe Egro – Japonia i Hong Kong.

Egro Coffee System AG publicznie wprowadza na rynek samoobsługową wersję modelu Micado.
AMC wraz z BMC wchodzą do produkcji jako pierwsze automatyczne ekspresy do kawy Egro z elektronicznym sterowaniem.

Uil Burger zastępuje Roberta Wuffli na stanowisku prezesa zarządu.
Przedstawiamy kompaktowy, najmniejszy na świecie w pełni automatyczny ekspres do kawy.

Egro opracowuje wstępnie model Vitesse, który przejdzie do historii jako Serie 90 i patentuje innowacyjny system mielenia, parzenia i dozowania.

Egro przedstawia model Comtesse CT.
Egro opatentowało system podwójnej komory zaparzania. Wprowadzony zostaje model Arco, znany jako Serie 70.

Egro tworzy pierwszą wersję swojego w pełni automatycznego ekspresu do kawy Serie 50, początkowo zaprojektowanego jako Spirit.

Egro otwiera swój niemiecki oddział w Weikersheim, niedaleko Stuttgartu.
Otwarcie przedstawicielstwa w Hong Kongu.
Egro opatentowało automatyczny system czyszczenia systemu mlecznego.
Rancilio SpA nabywa kwalifikowany pakiet akcji równy 25% udziałów w Egro Coffee System AG.
Rancilio SpA staje się większościowym udziałowcem Egro Coffee System AG.
Egro One, zaprojektowany przez Marco Bonetto, jest pierwszym w pełni automatycznym ekspresem do kawy, który powstał w wyniku współpracy pomiędzy działami badań i rozwoju Egro i Rancilio.

Egro One zostaje nagrodzony brązowym medalem na Excellence in Design Awards.

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.
W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.
Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowny dla Egro Next.

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Katstor Egloff urodził się w Rohrdorf, gminie w dystrykcie Baden w Szwajcarii.

Kastor Egloff otwiera w Rohrdorfie mały warsztat produkujący metalowe naczynia kuchenne.
Otwiera odlewnię i firma osiąga obrót 150.000 franków szwajcarskich. Wilhelm i Julius, najstarsi synowie Kastora rozpoczynają pracę u boku ojca. W 1876 roku Kastor Egloff kupuje pierwszą w Szwajcarii prasę do głębokiego tłoczenia i zaczyna produkować puszki do konserw i inne cynowane przedmioty domowego użytku. Po urazie Egloffa jego syn Julius przejmuje firmę w 1884 roku, a przedsiębiorstwo przyjmuje nazwę Kastor Egloff & Sohn. Bracia Julius i August Egloff przejmują stery firmy. Liczba pracowników wzrasta do 55.

Później, w 1894 roku bracia Adolf i Karl Reber zainwestowali 400.000 franków szwajcarskich, aby nabyć udziały w firmie. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Kastor Egloff & Cie. Hermann Weber, szwagier Karla Rebera, dołącza do firmy. Po śmierci Karla Rebera w 1902 roku, Gottfried Birchmeier rozpoczyna pracę w firmie, której jest również udziałowcem. Kilka lat później w wieku 85 lat umiera Kastor Egloff. Następnie przedsiębiorstwo zostaje sprzedane firmie Merkenr & Co. i zmienia nazwę na Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Po zmianie pokoleniowej, fabryka w Niederrohrdorfie produkuje pierwszy Bircher-Raffel: tarkę do jabłek wynalezioną przez lekarza i dietetyka Maximiliana Birchera, ojca Muesli. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej udanych artykułów gospodarstwa domowego w tamtych czasach.

Na rynek wchodzi Supra I, pierwszy filtrowany ekspres do kawy wyprodukowany przez firmę Metallwarenfabrik Egloff & Cie.

Wprowadzony zostaje model Express Junior. Posiada podgrzewany gazem, 4-litrowy bojler, dyszę pary oraz dyszę gorącej wody.

Model Rekord zostaje wypuszczony na rynek.
Supra II wchodzi do produkcji przed rozpoczęciem II wojny światowej.

Po skomplikowanym okresie spowodowanym trudnościami w znalezieniu surowców w związku z globalnym konfliktem, firma zaczyna się ponownie rozwijać, osiągając obrót 3.2 mln franków szwajcarskich i zatrudniając 200 pracowników.
Po II wojnie światowej szwajcarska firma tworzy różne wersje modeli Express II (1947) i Supra III (1949).

Obrót sięga 7,2 mln franków szwajcarskich, a liczba pracowników wzrasta do 285.
Regina zostaje wprowadzona. Nazwa tego nowego w pełni automatycznego ekspresu do kawy nawiązuje do pierwszego ekspresu do kawy Roberto Rancilio.

Obrót w sektorze ekspresów do kawy osiąga 1,3 mln franków szwajcarskich. Rozpoczyna się eksport do Holandii, Danii, Finlandii i Austrii.
Rozpoczyna się produkcja Reginetty. Jest ona dostępna w różnych wersjach, jako dźwigniowa lub automatyczna, z jedną lub dwiema grupami.

Sektor ekspresów do kawy rośne i stanowi 17% rocznego obrotu firmy. Debiutuje model Domino. Różne jego wersje będą produkowane do 1994, stanowiąc kamień milowy w historii tej szwajcarskiej firmy.

Po śmierci Hansa Merker-Stamm nowym prezesem zarządu zostaje Robert Wuffli.
Do produkcji wchodzi Micado – pierwszy całkowicie automatyczny ekspres do kawy – oraz Colibri.

Wprowadzony zostaje model Marabu do szybkiej obsługi bufetów śniadaniowych. Jego najbardziej zaawansowana wersja może wydawać do 35 litrów kawy filtrowanej na godzinę.

Nazwa firmy zmienia się z Egloff & Co. na Egro AG. Nazwa składa się z inicjałów EG (Egloff) i RO (Rohrdorf) i była już używana jako marka handlowa na niektórych produktach. Dostarczony zostaje ekspres do kawy numer 1000. Do dotychczasowych rynków europejskich obejmujących Niemcy i Holandię, dołączają nowe rynki eksportowe Egro – Japonia i Hong Kong.

Egro Coffee System AG publicznie wprowadza na rynek samoobsługową wersję modelu Micado.
AMC wraz z BMC wchodzą do produkcji jako pierwsze automatyczne ekspresy do kawy Egro z elektronicznym sterowaniem.

Uil Burger zastępuje Roberta Wuffli na stanowisku prezesa zarządu.
Przedstawiamy kompaktowy, najmniejszy na świecie w pełni automatyczny ekspres do kawy.

Egro opracowuje wstępnie model Vitesse, który przejdzie do historii jako Serie 90 i patentuje innowacyjny system mielenia, parzenia i dozowania.

Egro przedstawia model Comtesse CT.
Egro opatentowało system podwójnej komory zaparzania. Wprowadzony zostaje model Arco, znany jako Serie 70.

Egro tworzy pierwszą wersję swojego w pełni automatycznego ekspresu do kawy Serie 50, początkowo zaprojektowanego jako Spirit.

Egro otwiera swój niemiecki oddział w Weikersheim, niedaleko Stuttgartu.
Otwarcie przedstawicielstwa w Hong Kongu.
Egro opatentowało automatyczny system czyszczenia systemu mlecznego.
Rancilio SpA nabywa kwalifikowany pakiet akcji równy 25% udziałów w Egro Coffee System AG.
Rancilio SpA staje się większościowym udziałowcem Egro Coffee System AG.
Egro One, zaprojektowany przez Marco Bonetto, jest pierwszym w pełni automatycznym ekspresem do kawy, który powstał w wyniku współpracy pomiędzy działami badań i rozwoju Egro i Rancilio.

Egro One zostaje nagrodzony brązowym medalem na Excellence in Design Awards.

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.
W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.
Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowny dla Egro Next.

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Powstaje Rancilio Group SpA, a Giorgio Rancilio zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym. Rozpoczyna się proces ujednolicania strategii handlowych i produkcyjnych firmy. Rozpoczęcie produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy Egro na nowych liniach produkcyjnych w Villastanza (Parabiago).

Na dachu zakładu produkcyjnego zainstalowany zostaje system fotowoltaiczny.

Inauguracja muzeum firmowego Officina Rancilio 1926. Muzeum mieści się przy Via Galeazzi 22 w Parabiago, gdzie Roberto Rancilio założył swój pierwszy warsztat w 1926 roku.

Egro One zdobywa brązowy medal w konkursie Excellence in Design Awards.

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.
W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez Rancilio Group i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).
Inauguracja Extraction Lab, laboratorium poświęconego procesowi parzenia kawy, prowadzonego przez zespół Coffee Competence.

Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Rancilio Group publikuje swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju ‘Beats’.

Otwarcie nowego biura handlowego w Porto w Portugalii.
Rancilio Group staje się częścią Ali Group, jednej z najważniejszych firm na światowym rynku urządzeń gastronomicznych.

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Linie produkcyjne Rancilio i Egro przechodzą z systemu wózkowego na system przepływowy, co powoduje znaczną poprawę jakości oraz wydajności procesu i kontroli.

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

W tym roku do firmy powraca również Giorgio Rancilio, który zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.
Niemiecki oddział Rancilio Group przenosi się z Weikersheim do Frankfurtu.

Otwarcie nowego biura handlowego w Szanghaju w Chinach.
Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Inauguracja nowego oddziału w Madrycie wzmacnia obecność firmy na Półwyspie Iberyjskim, gdzie działają już oddziały w Barcelonie (Hiszpania), Porto i Lizbonie (Portugalia).
Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product InnovationAwards 2019.
Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Inauguracja ogrodu firmowego w siedzibie głównej Rancilio Group. Każdego roku ponad 1.000 kg resztek po kawie, używanych do testowania produktów Rancilio i Egro, może być przetworzonych w fabryce na nawóz.

Rugerro Ferrari został nowym dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.
Dzięki nowej umowie na dostawę energii, zapotrzebowanie centrali Rancilio Group na energię jest pokrywane w 100% z odnawialnych źródeł energii, potwierdzonych certyfikatem Gwarancji Pochodzenia.

Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowany dla Egro Next.

RancilioGroup ogłasza partnerstwo biznesowe z Moffat Group w Australazji: dwa nowe biura sprzedaży otwierają się w Melbourne (Australia) i Auckland (Nowa Zelandia).
Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.

Powstaje Rancilio Group SpA, a Giorgio Rancilio zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym. Rozpoczyna się proces ujednolicania strategii handlowych i produkcyjnych firmy. Rozpoczęcie produkcji w pełni automatycznych ekspresów do kawy Egro na nowych liniach produkcyjnych w Villastanza (Parabiago).

Na dachu zakładu produkcyjnego zainstalowany zostaje system fotowoltaiczny.

Inauguracja muzeum firmowego Officina Rancilio 1926. Muzeum mieści się przy Via Galeazzi 22 w Parabiago, gdzie Roberto Rancilio założył swój pierwszy warsztat w 1926 roku.

Egro One zdobywa brązowy medal w konkursie Excellence in Design Awards.

Proces przejęcia Egro Coffee System AG zostaje zakończony i Rancilio przejmuje pełną kontrolę nad firmą.
W szwajcarskim Dottikon zostaje otwarta nowa siedziba Egro Suisse z Egro LAB.

Prezentacja nowych modeli zaprojektowanych przez Marco Bonetto – Classe 9, pierwszego ekspresu do kawy Rancilio z systemem multi-bojlerowym, oraz Classe 7 – wraz z Kryo 65, profesjonalnym młynkiem dozującym zaprojektowanym przez Gianfranco Salvemini.

Rancilio LAB projektuje Xcelsius, rewolucyjną technologię zdolną do profilowania temperatury wody podczas ekstrakcji kawy. Projekt Xcelsius opiera się na wynikach dwóch badań naukowych finansowanych przez Rancilio Group i prowadzonych przez wydziały nauk i technologii żywności Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i Gironie (Hiszpania).
Inauguracja Extraction Lab, laboratorium poświęconego procesowi parzenia kawy, prowadzonego przez zespół Coffee Competence.

Classe 9 USB Xcelsius zdobywa srebrny medal w 25. edycji nagrody EID, organizowanej przez prestiżowy magazyn ‘Appliance Design’.

Rancilio Group publikuje swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju ‘Beats’.

Otwarcie nowego biura handlowego w Porto w Portugalii.
Rancilio Group staje się częścią Ali Group, jednej z najważniejszych firm na światowym rynku urządzeń gastronomicznych.

Światowa premiera nowego topowego ekspresu Rancilio Classe 11. Zaprojektowanego przez Marco Bonetto – wyposażonego w technologię Xcelsius. Młynek dozujący Kryo 65 jest również dostępny w wersji na żądanie.

Do produkcji wchodzi Zero, w pełni automatyczny ekspres do kawy zaprojektowany przez Marco Bonetto. Na rynku pojawia się nowy system mleczny (NMS) firmy Egro.

Classe 11 zdobywa złoty medal w konkursie Excellence in Design Awards 2014.

Classe 11 zdobywa nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design. Jest oficjalnym ekspresem do kawy podczas finałów Italian Barista & Coffee Championship.

Linie produkcyjne Rancilio i Egro przechodzą z systemu wózkowego na system przepływowy, co powoduje znaczną poprawę jakości oraz wydajności procesu i kontroli.

Marco Bonetto odświeża projekt Classe 5 oraz Classe 7.

Wprowadzono nowy w pełni automatyczny ekspres do kawy BYO (Bring Your Own), który umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.

W tym roku do firmy powraca również Giorgio Rancilio, który zostaje mianowany prezesem i dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.
Niemiecki oddział Rancilio Group przenosi się z Weikersheim do Frankfurtu.

Otwarcie nowego biura handlowego w Szanghaju w Chinach.
Przedstawiamy Rancilio Specialty RS1: pierwszy ekspres do kawy z grupą ze stali nierdzewnej, wyposażony w system multi-bojlerowy i technologię Advanced Temperature Profiling. Model RS1 został zaprojektowany we współpracy z MOMODESIGN.

Aby uczcić 20. rocznicę powstania ekspresu Rancilio Silvia, ikony Home Line, firma prezentuje model Silvia Black, specjalną edycję wykonaną ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno.

Inauguracja nowego oddziału w Madrycie wzmacnia obecność firmy na Półwyspie Iberyjskim, gdzie działają już oddziały w Barcelonie (Hiszpania), Porto i Lizbonie (Portugalia).
Next został wydany. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy z dotykowym interfejsem opartym na systemie Android, opracowany we współpracy z mmdesign. Egro Zero+, udoskonalona wersja modelu wprowadzonego na rynek w 2013 roku, zostaje zaprezentowana tego samego roku.

Ekspres Rancilio Specialty RS1 zdobywa srebrny medal w konkursie Product InnovationAwards 2019.
Rancilio Specialty RS1, wybrany do ADI Design Index 2019, znajduje się wśród finalistów nagrody Compassod’Oro.

Inauguracja ogrodu firmowego w siedzibie głównej Rancilio Group. Każdego roku ponad 1.000 kg resztek po kawie, używanych do testowania produktów Rancilio i Egro, może być przetworzonych w fabryce na nawóz.

Rugerro Ferrari został nowym dyrektorem generalnym Rancilio Group SpA.

W Dottikon (oddział w Szwajcarii) zostaje otwarte Centrum Kompetencyjne Egro Service. Celem tego nowego oddziału Egro LAB jest opracowanie i utrzymanie materiałów technicznych oraz prowadzenie wewnętrznych szkoleń technicznych w zakresie produktów Egro.
Dzięki nowej umowie na dostawę energii, zapotrzebowanie centrali Rancilio Group na energię jest pokrywane w 100% z odnawialnych źródeł energii, potwierdzonych certyfikatem Gwarancji Pochodzenia.

Na rynku pojawia się Next Touch Coffee, pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy przeznaczony do parzenia kawy drip. Do produkcji wchodzi nowy system mleczny (NMS+) opracowany dla Egro Next.

RancilioGroup ogłasza partnerstwo biznesowe z Moffat Group w Australazji: dwa nowe biura sprzedaży otwierają się w Melbourne (Australia) i Auckland (Nowa Zelandia).
Egro Next Touch Coffee zostaje wybrany przez iF International Forum of Design jako najlepszy produkt roku do nagrody iF Design Award.



Odwiedź muzeum Officina Rancilio 1926
Fotografie, patenty i ponad sześćdziesiąt ekspresów do kawy wyprodukowanych przez firmę Rancilio w latach 1927-1980.
Poznaj świat, za którym stoi
Grupa Rancilio łączy w sobie historie czterech marek. Historie ludzi, intuicji marzeń przedsiębiorców, projektów i patentów, które na przestrzeni lat stworzyły legendę międzynarodowej firmy produkującej profesjonalne ekspresy do kawy.

Założyciele

Projektanci
NASZE NAJLEPSZE ARTYKUŁY
Cenimy naszą pracę
tak samo jak naszych klientów.